Xpecia Soru Cevap

Xpecia Erkek

Benzer ürünlerde yaşanan kaygılardan kaynaklanan sorular ve cevapları;

Kilo yapar mı?

Hayır içeriğinde iştah artıran vitaminler olmadığı için kilo yapıcı etkisi yoktur.

Vücut kıllarını artırır mı?

Formülasyonda vücut kıllarını etkilemeyecek düzeylere dikkat edilmiştir böyle bir yan etki yapmaz.

İçindeki biotin miktarı yeterli mi?

Ek ürünler de olduğu için biotin miktarı yeterli gelir ek olarak biotin almak gerekmez.

Erkeklerde hormon sorunu olur mu ?

DHT blokeri saw palmettonun cinsellik üzerinde olumsuz etkisi olmadığı konusunda güvenilir bilimsel çalışmalar mevcuttur, böyle bir yan etki beklenmez.

Fazla almanın zararı olur mu?

Fazla almaya gerek yok ancak yanlışlıkla fazla alındıysa ek bir önlem gerekmez.

Sprey kullanıyorum beraberinde kullanayım mı?

Kullandığınız üründen daha iyi cevap almanızı sağlayacağından kullanabilirsiniz.

Sürekli günde 2 tablet almak gerekir mi?

Hayır ilk 1-2 aydan sonra ya da beklentiniz karşılandığında günde bir tablete düşürebilirsiniz.

Saçlarım dökülüyor şampuan kullanıyorum ayrıca xpecia almalı mıyım?

Bizim ürettiğimiz şampuan dahil hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaz, şampuanın saç dökülmesini durdurduğu yönünde bilimsel yayın yoktur.

Xpecia ya ek olarak önerdiğiniz sprey var mı?

Yeterli etkisi olan ve benzerlerinde görülen yan etkilerin olmadığı procapil içeren hairforte sprey kullanabilirsiniz.Bu şekilde daha kısa sürede ve daha iyi cevap alabilirsiniz.

Yurtdışında üretilen bazı ürünlerde saw palmetto miktarı daha fazla bu sorun olur mu?

Yurt dışında üretilen ürünlerde ve bunlardan Türkiye’ye ithal edilenlerde bir tablet dozu değil bir günde alınan toplam doz yazılır,günlük toplam doz düşünüldüğünde xpecia da o kadar içerir.

Yurtdışına satışınız var mı?

Resmi satış sitemizden dünyanın her yerine satış yapılmaktadır.

Hapı almayı unuttuğum günün ertesi gün fazla almalı mıyım?

Hayır almayın, seyrek olarak unutulması etkide azalmaya sebep olmaz.

Ayrıca çinko almalı mıyım?

Almanıza gerek yok çünkü gerek erkek gerekse kadın formunda optimum doz çinko kullanılmıştır.

Gebelikte expecia kullanmanın sakıncası olur mu, alabilir miyim?

Gebelikte hayati önemi olmayan hiçbir ürün önerilmez, kullanmamalısınız.

Antibiotik alırken kullanılabilir mi?

Evet kullanabilirsiniz sakıncası yok.

Etkilerini ne zaman görürüm?

İkinci haftanın sonunda ilk değişiklikleri algılarsınız

Sprey şeklinde kullanılan ürünlerde bir ay saçlarda dökülme oluyormuş xpeciada böyle bir sorun yaşar mıyım?

Hayır bölgesel kullanım farklıdır tablet köke etkilediği için bu sorunu yaşamazsınız.

Saç rengimi değiştirir mi?

Hayır değiştirmez.Bazı saç ürünlerinde beyazları siyahlaştırdığı yazsa da bu doru değildir.

Bayan olarak erkek tipini kullanabilir miyim?

Hamilelik veya planı yoksa birde menopoz sonrası kullanılabilir.

Diğer sorularınız için mail atabilir yada 444 3 722 yi arayabilir veya bilgi @ hairpharma.com.tr ye maille sorabilirsiniz.

sac-dokulmesi-sorunu

 

116 Comments

Add a Comment
 1. ENES

  mrblar hocam ben 28 yaşındayım 5 6 yıldır saç dökülmesi var x pecia tablet kullanıyorum 3 gün oldu ama vucut mu istemedi acaba çünkü daha da arttı dökülme. ne yapmalıyım
  Uzman
  Merhabalar tablet kullanımına başladıktan sonra ilk üç ay saç dökülmesi gözlenebilir bunun sebebi de saçın kendi içerisindeki döngüsünü üç ayda tamamlamasıdır.Yani zayıflayan kıl kökü dökülerek yeni sağlıklı kıl kökünün çıkması süreci 3-8 ay arasıdır.bu süreçte dökülme gözlenmesi normaldir.Tedavi bırakılmamalıdır.

 2. ferhat

  xpecia kullandıktan sonra alkol içmenin bi zararı varmıdır ?
  Uzman
  Bir zararı yoktur; içilebilir.

 3. İlkay

  Merhaba. Ben xpecia erkek tablet ve önerdiğiniz spreyi başka birisinin önerisi ile öğrendim ve araştırmalar sonucu sizin sitenizdeki açıklamalar ve yorumlar neticesinde başlamaya karar verdim ancak bana günlük tek tablet kullanmak söylenmişti. Ben tek mi yoksa 2 tablet mi olarak başlamalıyım teşekkürler
  Uzman
  İlk üç ay iki doz kullanım uygundur. Daha sonrasında tek olarak devam edebilirsiniz.

 4. Adem

  Hocam ben 7 aydır düzenli olarak x pecia tablet ve hairforte sprey kullanıyorum. boş paketleri bile evde duruyor beni gören iş yerinde belik 7 8 arkadaş başlatı ve hepsinde ilk 1 2 ay bi etki olmadı ama suanda hepsi sonsuz teşekkür ediyor size nasıl ulaşabilirim e postam aşağıda ulaşanilirseniz sevinirim
  Uzman
  Öncesi sonrası görsel aldıysanız, gönderirseniz ve de paylaşmamıza müsaade ederseniz diğer insanlarında karar vermesine yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz hairpharma @ gmail com a yazabilirsiniz.

 5. Jfjdjdnjdjd fj

  Hocam kullanmaya başlayınca var olan saçlarda dökülme oluyor mu?
  Uzman
  Hayır Xpecia kullanırken geçici dökülme olması beklenmez.

 6. cansu

  merhaba bu xpecia hapini herzaman kulana biliyormuyuz yoksa belirli aylarimi var ben 5 aydir kulaniyorum durdurmam gerekiyormu yoksa devam edebilirmiyim veya durduktan sonra kac ay sonra tekrar kulana bilirim
  Uzman
  Burada dökülmenin sebebi önemli, örneğin kadın tipi dökülmeler de 6 ay sabah akşam kullanmak yeterlidir. Erkek tipi dökülmelerde 3 veya 6 aydan sonra günde bir tabletedüşürülebilir. Ama ara vermeden sürekli kullanılması gerekir.

 7. Baran

  Merhabalar hocam bir sorum olucak. Aşırı bir dökülmem yok ama seyrelmeler var. Xpecia başlamayı düşünüyorum. Diyelim ki 6 ay kullandım önerilen şekillerde sonrasında bırakırsam tüm hepsi gider mi?
  Uzman
  Seyrelmenin nedeni genetik tip dökülme ise tekrar dökülmeye başlayacaktır.

 8. HOCAM MERHABALAR.. BENDE SAÇIMIN ÖN DİPLERİNE HER ELİMİ SÜRDÜĞÜMDE ELİME YAĞ GELİYOR HALBUKİ DAHA BUGÜN DUŞA GİRDİM. GENETİK OLARAK DA BİZİM AKRABALARDA BABADAN OĞULA KELLİK GÖRÜLÜYOR BENDE ŞUANLIK ÇOK ŞÜKÜR BİRSEY YOK FAKAT İNCETELLİ BİR SAÇ YAPIM VAR. ZİGAVUS ŞAMPUAN KULLANIYORUM. SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ VE ÖNERİNİZ NEDİR ?
  Uzman
  Sadece yağlanma ise climbazole içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz, eğer yağlanma azalmaz ya da yağlanma ile birlikte beyaz bir tabaka geliyorsa seboreik dermatit var demektir. DermoTTO losyon ile birlikte kullanmamız gerekir.

 9. hülya

  HOCAM BENDE DÖKÜLME YOK SADECE SAÇLARIMIN HIZLI UZAMASI VE GÜÇLENMESİ İÇİİN KULLANMAK İSTİYORUM … NE DİYORSUNUZ ?
  Uzman
  5mg biotin kullanabilirsiniz.

 10. Fazlı

  Merhaba Hocam,geçen hafta saç ekimi yaptırdım. (Dhi tekniği ile.) Doktorum bana xpecia yı önerdi (günde 1 adet). Aldım kullanmaya başladım, ek olarak 3-4 hafta sonra minoxitil kullanmaya başlayabilirsin, faydalı olur dedi.Tam olarak verim almam için bu ilaçları ne kadar süre kullanmam lazım?
  Uzman
  Minoxil ya da hairforte spreyi hemen başlayabilirsiniz.ekimden sonra çıkış 1 yılda tamamlanır 1 yıl kullanmanız uygundur.

 11. Hasan

  Hocam 5 aydır kullanıyorum 1.5 hafta ara verdim dökülme arttı şimdi tekrar başlasam dururmu
  Uzman
  Genetik dökülme tedavisinde ilaçlar kullanıldığı sürece etkilidir. bıraktığınız zaman saçlarınız dökülüyor başlarsanız tekrar çıkacaktır.

 12. Erman Tok

  Hocam Merhaba 3 gun once ekim yaptiran biri olarak şok dökulmeleri engellemek icin bir öneriniz var mi?xpecia tablet kullanimi önerileri internette geziyor. Sizin degerli yorumunuzu ögrenemek isterim. Tesekkurler
  Uzman
  Xpecia nın içeriğindeki ginkgo biloba damarları genişleterek köklerin daha iyi beslenmesini sağlar bu şok dökülme oranını azaltır, diğer taraftan yine içeriğindeki biotin yani B7 vitamininin şok dökülmeyi azalttığı yönünde bilgiler var

 13. Hilal

  Hocam merhaba. İki aydır xpecia erkek kullanıyorum. Ama saç dökülmemde en ufak bir azalma olmadı. Açıkçası umutsuzluğa kapıldım. Fayda etmeme olasılığı var mıdır? Bu arada bayanım
  Uzman
  Öncelikle şunu bilmelisiniz dökülme sebebi çok önemli, örneğin sizin dökülmeniz guatr kaynaklıysa doğal olarak Xpecia dan fayda göremezsiniz, guatr ınızı tedavi ettirmeniz gerekir. Diğer taraftan bütün bilimsel saç ilaçlarında etkinin başlama süresi 2-4 aydır yani bu süreden önce cevap alınması beklenmez. 4-6 ay kullanmanıza rağmen etkisini görmediyseniz bu durumda ilaca devam etmeniz gereksiz olur.

 14. Erdinç Hergüner

  Genetik saç dökülmesi durdu ve şu an saç ekimi yapıldı.
  30 yaşındayım saçımın belli bölgeleriinde(ekim yapılan alanın dışında) seyreklik ve zayıflık var. Xpecia o bölgelerde işe yarayacak mıdır?
  Teşekkürler

 15. murat

  flue yöntemi ile saç ektirdim. kaç gün sonra bu ilaca başlamam lazım . yaş 48 ilacı sürekli kullanmak gerekir mi

 16. Uzman

  Hemen başlayabilirsiniz. Ekim sonrası saçların tamamen çıkması 1 yılda tamamlanır. Bir yıl süreyle kullanabilirsiniz

 17. Uzman

  Işe yarar, Hem Ekim bölgesindeki saçlarınızda hemde Alım bölgesinde kalite artışı sağlar

 18. Kadir

  Açılan şakakların kapanmasında etkili midir ? Düzenli kullanımda erkek tipi dökülmeyi garanti şekilde engelleyip geri saç çıkarabilir mi ?kaide

 19. Uzman

  Şakakların kapanmasında tek başına yeterli olmayabilir, çünkü saçın ilk dökülen kısımlarından olduğu için lokal olarak spreyle de kanlanmayı da uyarmak gerekebilir

 20. selo

  hocam hair forteyi yada Xpecıa yı uzun süre kullanmak cinsel olarak veya herhangi bir sağlık problemi yaratırmı

 21. kadir

  Düzenli kullanımda seyrekleşen kısımları sıklaştırabilir mi ?
  Bu sıklaştırma süreci ne kadar zaman alır ?

 22. selim

  xpecia erkek tablet kullanıyorum yaklaşık 15 gün oldu 1 gündüz 1 gece tok olarak. üstte şakak bölgesinde baya açılma ve alın çizgisi gerilemesi kellik derecesinde ama az miktar da olsa tüy şeklinde saçlar ve normal saçlar var bunları güçlendirmek için ve bu tüyleri saç formuna dönüştürmek için kullanmak istedim ama tepedeki alın kısmındaki olan az saçda zayıflamaya ve çok cansızlaşmaya ve ufalmaya başladı ayrıca kafadaki sarı tüycüklerde baya bir küçülmeye nerdeyse görünmemeye başladı.. şimdi xpeciadaki yazılan bu etkili maddeler tam tersi yani pozitif bir etki yapması gerekmiyormuydu çelişkiye düştüm anlayamadım..

 23. Simge

  Iyi günler, xpecia bayan gunde 2 tablet kullaniyorum. Sac dökülmesi fazla. Cok inceldi saçlarım. Hızlı toparlayabilmek icin Xpecia tablete ek olarak, biotin tablet 2500 mcg yeterli mi? Bunlara ilavaten selenyum tablet (100 mcg) alınması doğru olur mu? Ve son olarak hair forte sprey de kullanmam gerekir mi? Teşekkür ederim.

 24. Volkan

  Ürünü yaklaşık 1 aydir.kullaniyorum şaun dökuĺmeler arttı bunun sepebi ne olabilir ve kaç ay kullanmam gerek sonuç artıkdan

 25. Uzman

  Genetik dökülme nedeniyle kullanıyorsanız, ürüneler kullanıldığı sürece etkili olur. Şu an minyatürleşmil kıllarınız alttan daha sağlıklı ve kalıcı kıllar geldiği için dökülecektir. 45 gün 3 ay kadar dökülme devam eder, Bu dönemde alttan yeni kızların geldiğini göreceksiniz.

 26. Uzman

  Saç dökülme nedeniniz genetik dökülme ise xpecia ya ek hairforte sprey kullanabilirsiniz. Fakat neden sistemik bir hastalık ise önce bu hastalık tedavi edilmeli yoksa tek başına saç dökülmesini önlemek için yapacağınız tedavi başarılı ve kalıcı olmaz.

 27. Uzman

  20 li yaşlarda iseniz 45 gün ile 3 ay arasında yeni kılların geldiğini görürsünüz. Fakat seyrekleşmenin nedeni genetik dökülme ise düzenli ve devamlı kullanmak zorundasınız.

 28. Uzman

  Cinsiyet hormonların etkisi olmadığı için herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkması beklenmez.

 29. Ogz

  Merhabalar ben 2 aydır kullanıyorum yani bu ikinci alışım bitti oldu 3 yü alıcam saçlarımda değişiklik var mı yok mu anlamadım bekliyorum 3 ayıda kullanacağım bakalım neler getirecek yaşım 25 şakaklarda açılma ve tepede açılma vardı aşırı bir kapama yeni saç kökleri çıkması olmadı bir ay daha deneyeceğim sonuç alamazsam ne yapmam gerek ? Saçlarımı kazıtsam daha etkili olur mu ?

 30. Uzman

  şakak ve tepe bölgesinde tek başına xpecia tabletin etkinliği düşük olur, hairforte spreyle birlikte kullanmalısınız.

 31. Ahmet

  Kullanmadan bir ay öncesinde doktora gittim. Demir eksikliğimin olduğunu söyledi.Demir eksikliğim için ilaç ve hair forte günde bir defa+xpecia günde 2 defa 1 ay ,2.ayda günde 1 defa toplamda 2 kutu kullanman yeterli dedi. Ancak siz bi ömür kullanmanız gerektiğini söylüyorsunuz.

 32. Uzman

  Demir eksikliğini bağlı ise saçlarınız istediğiniz forma ulaştığında tabiiki ilacı bırakabilirsiniz. Fakat erkeklerde demir eksikliğine bağlı dökülmeye pek rastlanmamaktadır. %95-98 dökülmesin nedeni genetiktir. Eğer dökülme tepe bölgesi, şakalar ise dikkat edin.

 33. Ali

  Xpecia 60 tablet aldım bittiğinde tekrar almam gerekiyor mu?

 34. Uzman

  Genetik dökülme nedeni ile kullanıyorsanız almanız gerekir.

 35. Selim

  Bu xpecia tablet beyine zarar veriyor deniyor doğru mudur? Ve genetik dökğlme olduğunda sürekli kullanım diyorlar uzun seneler boyunca bu ilaç vücudunuza zarar vermez mi?

 36. Uzman

  Xpecia tablet içeriğinde vitamin, mineral,saçın yapı taşını oluşturan elementler ve tamamen bitkisel extractlardan oluşur. Bu nedenle sınırsız süre kullanılabilir.içeriğindeki gingko biloba nedeniyle tam tersi beyin dokusunu kanlanmasının artırır ve alheizmer, defans gibi hastalıkların görülme riski azalır.

 37. Xpexia erkek kullaniyorum yaklasik 1 aydır dokulmeler biraz artti gibi bu beklenilen birseymi ogrenmek istiyorum

 38. Uzman

  Dökülmenin artması beklenen bir durum. Alttan sağlıklı kıl köklerinin gelişi hızlandığı için minyatürleşenlerin de dökülmesi hızlanır. Süreç tamamlanınca dökülme normal düzeyleri gelecektir.

 39. Chn

  Merhaba. 1.5 sene önce saç ekimi yapıldı. 2 aydır saçlarımda dökülme başladı seyrekleşme oldu.yaş 29. Doktorum sabah akşam olcak şekilde 3 ay Xpecia kullanma mı söyledi. Bunun yanında ekstra biotin ve sprey vb. Kullanmam gerekir mi? Fayda sağlar mı?

 40. Uzman

  Xpecia ile birlikte hairforte sprey dekullanırsanız daha iyi ve daha kısa sürede sonuç alırsınız.

 41. Merhaba hocam, hocam 7 aydır xpecia tablet ve 5 mg biotin kullanıyorum ama saçlarım çok daha seyreklesti özellikle sakak ve ust bolgem, ilactan once seyreklik yoktu ne yapmam gerek yardım edin hocam çok çaresizim, ilaç yan etki mi yaptı anlamadım (babam kel) yaş 19

 42. Uzman

  Xpecia ve biotin tablet yeterli değil demektir,hairforte sprey başlayın ,lokal etkili bir ürünede ihtiyaç var.yine de cevap alamazsanız genetik dökülmelerin %3-5 lik bir kısmı dökülme tedavisine hiç cevap vermeyebiliyor,bu durumda yapacak bir şey yok.

 43. Hocam dediğim gibi 7 aydır xpecia ve 5 mg biotin kullanıyorum saçlarım(şakak ve ust) ilacı kullandigimdan beri seyreklesti ama o sakak bölgesinde de hep küçük küçük saçlar var, 7 aydan sonra da sonuç almam mümkün mü yani oralar kapanır mi yoksa daha kullanmanın bi anlamı yok mu

 44. Melike

  Merhaba genel olarak saci da hizli uzatiyor mu? Saci hizli uzatan kimyasallar neler?

 45. Uzman

  evet.saçın hızlı uzamasını da sağlar.çünkü içeriğinde saçın yapıtaşını oluşturan protein,vitamin ve mineraller var

 46. volkan

  5 aydır xpecia tablet kullanıyorum dökülme tamamen durdudiyebilirim.ve ince saçlarım kalınlaştı, xpecia tablet ne kadar sürü kullanmam gerek ve yeni saç çıkarmı.çıkması için başka bir ürün kullanmama gerek varmıdır

 47. Uzman

  beraberinde lokal etkili spreyler xe kullanabilirsiniz.Ama Xpecia nın yeteeli olxuğunu düşünüyorsan başlamana gsrek yok.

 48. volkan

  lokal etkili spreyler hangisi önerirsiniz.xpecia tablet tek başına yeni saç çıkarırmı.5 aydır kullanıyorum genetik dökülme var ne kadar süre kullanmam gerek

 49. ertan

  Hocam size birsey sorucam,2mg biotin kullandim,4 ay sonra ince telli beyaz saclarimi siyaha donusturdu,bunu gorunce 10mg biotin kullanayim dedim bu sefer beyazlatti,sebebi nedir.

 50. Uzman

  İzahı mümkün olan bir durum değil.daha iyi cevap almanız beklenirdi.

 51. Merhaba, benim de alnım da ki saçlar döküldü (erkeksi dökülme) bu ilacı almak istiyorum yorumları okudum genel de olumsuz dökülme in devam ettiğini yazmışlar korkuyorum daha beter olmadın diye

 52. Uzman

  dökülme alın bölgesinde ise erkek tipi dökülmedir.Bu nedenle dökülme sınırlarını belirleyip hairforte spreyle birlikte kullanmanızı öneririm.Daha etkin olur. Olumsuz yorumlaeı nerede okudunuz bilmiyorum ama xpecia yı diğer saç ürünleri ile kıyaslayabilirsiniz,içeriği en zengin ,saça yönelik ber tür vitamin, mineral ve yapı taşını yeterli miktarda içerir.@sacilaclari instagram hesabından tüm saç ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 53. Serdar

  Merhaba yaklaşık bir haftadır erkek tipi xpecia hap kullanıyorum ve bugün dalgınlığıma gelip yaklaşık 1 saat arayla iki tane içmiş bulundum, bi yan etkisi veya ekstra bi önlem alınması gerekir mi?

 54. Uzman

  Hayır gerekmez. Xpecia tabletin içerği vitamin,mineral, saç proteinleri ve bitkisel extractlardan oluşur.

 55. Zehra

  Hocam merhaba, 18 yaşındayım ilacı bugün aldım eczacı günde 1 kere kullanmamı söyledi fakat 2 kere kullanılıyormuş ne yapmalıyım

 56. Uzman

  Genetik dökülmeniz var ise 2 tablet almalısınız. ama saç kalitesini artırmak için kullanacaksanız tek tablet yeterli olabilir.

 57. Mine

  Hocam erkek tipi dökulmeden dolayı ön ve yan bölgeler açildı.Ayrıca menopoza girdim.Menopozdan önce de vardı erkek tipi dökulmem bu yüzden Expecia erkek formunu kullaniyorum.Sabah 2 tane birden aynı anda içiyorum uygun mudur??Ve kaç ay 2 tablet içip sonra tek tablete düşecek? Teşekkürler

 58. Mine

  Propecia tableti kadınlar da kullanmali mı? expecia erkek ile birlikte

 59. Mine

  Hairforte kadın olanını mı erkek olanını mı kullanmaliyim?Erkek tipi dökulmem var ön tepe bolgem açıldi.

 60. Uzman

  Kadın için olanı kullanabilirsin.

 61. Uzman

  Hayır kullanmayın.

 62. Uzman

  Menopoz dönemindeyseniz MENOPECİA tablet kullanmalısınız. Menopoz dönemi saç sorunları için geliştirdi.

 63. Hakan

  Merhaba, günlük doz olan 2 tableti tek seferde alabilir miyim? Yoksa sabah ve akşam birer tablet kullanmak mı daha yararlı olur?

 64. Emre

  Merhaba 21 yasindayim 2 3 defa aynı gün üst üste boya yaptım saçlarım 2 3 ay içinde döküldü şuanda sakaklar açık tepe kisminda seyrek killar var ama kel değil saç geliyor xpecia ya başladım 1 ay oldu dökülme azaldı faydası olurmu ve ek ürün gerekirmi lütfen cevaplayın

 65. Uzman

  Kökleri beslenmesini artırmak için hairforte sprey de kullanabilirsin

 66. Uzman

  Sabah -akşam birer tablet şeklinde kullanmanız daha iyi olur.

 67. Erd Dan

  İyi günler . Saç ekimi yaptığım 5 gün oldu.bu dakikadan itibaren Xperia ile birlikte hairfirteyi kullanmak düşüncesindeyim ama hairfirteyi kullanırken masaj yapma usulüne devam edeyim mi.ama bu şekilde yaparsam yeni ekilen saçlara zarar verir miyim yoksa sadece uzaktan fis sıkma yöntemi mi uygulamaliyim

 68. Merve

  Bi sorum daha olucak sac diplerimde yanma var ve xpecia kullaniyorum.xpecia tablet sac dibinde yanma hassasiyet vb seylere sebep olur mu

 69. Uzman

  Hayır neden olmaz. Egzamanız olabilir, dermatologa görünmelisin.

 70. Uzman

  Uzaktan püskürterek kullanabilirsiniz. Masaj illa yapmak gerekmez.

 71. Selim

  Hocam 2 aydir xpecia erkek kullaniyorum ama şimdi yaninda balenin optimac göz için vitamin bitki takviyesi günde 2 ve yine yaninda natures supreme nin multivitamin men günde 1 şeklinde kullanmaya başlayacağım. Ama sorum bunların üçünü aynı anda kullansam olumsuz anlamda birbirleriyle etkileşime geçerek etkileri kaybolurmu ve yan etki yapma durumları var mıdediğim takviyelere bakıp yorumlarmısınız ve yine 1-2 güne bir balık yağı da alsam. Sorun olabilir mi lütfen Cvplarsaniz mrk içindeyim tşk. Ler

 72. Hocam tableti kullanıyorum dökülmem arttı normal mi ilk haftalar. Ne zaman toparlar

 73. Canet

  4 ay önce saç ekimim gerçekleşti. Ekimden 1 ay sonra ilaç kullanmaya başladım ve 1 ay önce bitti. Şimdi Xpecia sipariş ettim ve kullanmaya başladım. Öneriniz ne kadar bir süreçten sonra tek almaya düşmemdir teşekkürler.

 74. Uzman

  Altı aydan sonra tek tablet alabilirsiniz.

 75. Uzman

  Normal. Çünkü alttan kaliteli kılların gelişi uyarıldığı için minyatürleşmiş kıllarınız dökülür.

 76. gokhan

  nasil bi ilaç anlamadim bi yandan döküyor bi yandan çim.adam gibi ekiyor neden böyle bu çimler uzayaktir dimi

 77. Uzman

  Kalite kaybeden minyatürleşen kıllar dökülüyor, daha kalıcı sağlıklı kıllar geliyor.

 78. Büşra

  Merhabalar benim saçımda seborait dermatit var çok dökülüyor. Seboderm sampuan dermotto losyon xpecia tablet ve biotin 5 mg önerdi doktor ama ne ikisinden de bir defa mi icecem günde sormayı unutmuşum kaç tane içmem gerekir acaba ikisinden de 1 tane yeter mi yoksa 2 mi icmeliyim ?

 79. Uzman

  Xpecia tablet günde iki ve biotin 5mg ise iki defa almalısınız

 80. Harun

  Hocam merhaba ürünü kullandıktan sonra saç dökülmem tamamen durdu daha önceden biotin5000mg kullanıyordum tablete yeni başladım inceli telli saçlarım var saç kalitesini artırır mı çok fazla abartılı dökülmem yok bilgi veririrseniz sevinirim

 81. Uzman

  Evet, arttırır, kullanabilirsiniz.

 82. Orhun

  Hocam merhaba.Xpecia tabletin 3. Kutusunun yarısını bitirdim.Saçım evet eskisi gibi değil ama yine de dökülüyor.Bu dökülme ne zaman tam anlamıyla duracak?

 83. Uzman

  Tek başına xpecia tablet yeterli olmayabilir, bu durumda hairforte sprey başlayabilirsin.

 84. Ahmet

  Ya lütfen bilgilendirin beni bu konuda. L sistein maddesi helal şekilde mi üretiliyor, ithal mi lütfen bu konuya açıklık getirin.

 85. Harun

  Ne kadar süre kullanmamız lazım etkisini görmek için saç çıkartırmı

 86. Mesut

  Merhaba hocam bende genetik dökülme var. 6 aydır xpecia tablet kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere ve dökülme durdu çok şükür hocam bundan sonra günde 1 e indirsem dökülme olur mu?

 87. Uzman

  Evet, helal

 88. Uzman

  Tek başına xpecia tablet kullanıyorsanız günde tek tablet yeterli olmaz.

 89. Yavuz

  Hocam iyi günler. Ben sabahları kalktığımda kendimi terlemiş hissediyorum(saçlarım da terliyor) ve saç diplerim kaşınıyor ve incelip dökülüyor sonuç olarak da seyreldi.(Bu yüzden her sabah kalktığımda saçlarımı soğuk suyla yıkarım). Bu sorun için doktora gittim saçlarıma baktı kan tahlili yaptırıp vitamin değerlerine baktı sonuçlar normal çıktı ve erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi ancak benim bahsettiğim sorunla ilgili hiç bir söylemedi. Acaba bendeki gerçekten erkek tipi saç dökülmesi midir yoksa bu terleme olayıyla ilgisi var mıdır. (Bu arada xpecia tableti 1 aydır kullanıyorum henüz bir farklılık yok ama 6 ay kullanmayı düşünüyorum erkek tipi dökülme ise o kadar sürede ilaç etkisini gösterir diye düşünüyorum)

 90. Mehmet

  Merhabalar,

  13 gün önce saç ekimi yaptırdım. Saç ekimi esnasında PRP yaptırdım.Toplam 3 PRP daha yaptıracağım.Sizce Xpecia ya da başka bir ilaç, sprey kullanmama gerek var mı?

  Saygılarımla.

 91. Uzman

  Xpecia vb bir ürün kullanmanız PRP den daha ekonomik olur.

 92. Uzman

  Tek başına xpecia tablet yeterli olmayabilir. Beraberinde kan dolaşımını ve beslenmesi artıran spreyde kullanmanız gerekebilir.

 93. Murat

  Hairforte serumun içine dutasterid karsak daha etkili olur mu.

 94. Uzman

  Katmanıza gerek yok, içeriğinde yeterli saw palmetto var

 95. Furkan

  Birde hocam xpecia ile minoxil kullanmı daha etkin diyorlar siz hair forte önermissiniz yorumlarda sizce hangisini kullanmalıyım ?

 96. Uzman

  Hairforte daha etkin bir spreydir, içeriği minoxilden çok zengindir.

 97. OguZ

  Hocam merhaba ben hap yutma konusunda muzdaripim ağzımda ezerek içiyorum herhangi bi problem teşkil edermi?

 98. Uzman

  hayır ,sorun olmaz

 99. Onur

  Hocam benım tepe bölgemde seyrelme zayıflama var ve egzama da var kafamda hp biotin kullanıyordum xpecia kullanmaya başladım hangisi daha iyi gelir seyrelme ve zayıflamaya etkili olurmu ve kenazol diye bir şampuan kullanıyorum fakat egzamam hep oluyo daha etkili önerebileceğiniz bir şampuan varmı

 100. Ayşegül

  Dökülmem yoktu fakat saçlarım ombre işleminden çok inceldi, saç tellerinin kalınlaşması ve hızlı uzaması için 2 hafta önce xpecia günde 2 tablet olarak başladım, ama şuara duştayken döküldüğünü ve yanların açıldığını farkettim. Bu normal mi? Sadece biotin kullandığımda yüzümde içli içli sivilce çıkıyor, günde 2 tablet xpecia da henüz sivilce çıkmadı, sivilce çıkarsa bırakmalımıyım? O zaman saç kalitesi ve hızlı uzama için nasıl ilerlemek gerekir?

 101. Uzman

  merhaba,
  dökülme normal, etkilenen, zarar gören kıl kökleri mutlaka dökülecek ve yerine sağlıklı saçlar çıkacak. Xpecia kullanmanız alttan yeni foliküllerin gelişimini uyarır buda dökülmenin artmasına neden olur.

 102. Uzman

  Egzama için; dermotto losyon ve seboderm şampuan
  saç dökülmesi için; xpecia tablet ve biotin tablet 5mg birlikte kullanabilirsin.
  egzama olduğu için sprey kullanamazsın

 103. Mahsum

  Merhaba bende hafif seyrelme gözüküyor günlük hayatta dokulme yok ama yikaninca dokulme oluşuyor normalmi sabomend şampuan kullanmaya başladım biraz azaldı ama tam durmadı

 104. Derya

  merhaba,xpecia kadın tableti aç karnına içsek zararı olur mu

 105. fatma nur

  24 yasandayim ve saclarim doklumesi vardir bi kac sene once basladi , doktor gittim ve Poli kist hastalik tani koyludu … xpecia kullanbilir miyim hemde kac ayi kullanablilirim sonuclar gormek icin
  tesekkur ederim

 106. Uzman

  merhaba,
  polikistik over sendromu erkek tipi dökülmeye neden olur. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.sonuçları en erken 45 günden sonra gömeye başlarsınız. PCOS tedavi edilmediği sürece bu ilaçları kullanmanız gerekir. yaşınız nedeniyle Gebelik düşünürseniz 3 ay önce ilaçları bırakmanız gerekir.

 107. Uzman

  merhaba,
  hayır zararı olmaz.zaten gıda takviyesidir.

 108. Uzman

  merhaba,
  eğer ailede genetik dökülme yoksa saç kalitenizi desteklemek istiyorsanız biotin tablet yada xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 109. Onur

  Merhaba. 6. Ayımı doldurdum fakat devam etmemde herhangi bir sorun olur mu. Ne kadar süre daha kullanabilirim

 110. Uzman

  saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız,devam etmelisiniz.

 111. Hikmet

  Merhaba günde tek öğün yiyorum (akşam yemeği) 2 hapı aynı anda içmemde bir sakınca var mıdır?

 112. Uzman

  merhaba,hayır yok.

 113. Saçlarım hap kullandıktan sonra dökülmeye başladı , hap kullanmayı bıraksak bile çıkacak mı dökülen saçlar

 114. Uzman

  Hap kullanmanıza bağlı saçınız dökülmez,tam tersi alttan sağlıklı kıl köklerinin gelişimini hızlandırdığı için kalite kaybetmiş kıllar dökülür ve yenileri gelir.xpecia yı bırakırsanız eğer genetik dökülmeniz varsa saçlarınız dökülmeye devam edecektir.

 115. Esra Arslan

  Merhaba. İki kutu xpecia kullandım saçlarım arttı ama bütün vücudum da artma oldu. 6 ay kullanmam gerektiğini bilmiyordum. Yeniden başlasam. Aynı performansı elde edebilir miyim.

 116. Uzman

  evet elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xpecia Tablet © 2017

yeni