Xpecia Nedir?

Türkiye’nin saç sorunlarının çözümüyle ilgilenen Hair Pharma İlaç Sanayii tarafından üretilmektedir. Xpecia içinde 60 tablet bulunan saçta kırılma, kalite kaybı, sönükleşme, dökülme gibi hastalık dışı sorunların çözümünde yardımcı olan  gıda takviyesidir.
İçerik olarak iki farklı formda üretilmektedir. Formülasyonu saç hastalıkları konusunda tecrübeli doktorlar ve farmakologlar tarafından oluşturulmuştur.

Formların içerikleri aşağıdaki gibidir. İçeriğindeki aktiflerin etkileri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi o madde hakkında yapılmış bilimsel çalışmaların ele alındığı sayfalardan okuyabilirsiniz.

Xpecia

Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Pantothenic Acid, Biotin, Folic Acid, Zinc, L-Cystine, Methionine, Keratin, Isoflavone

Takviye Edici Gıda
İçindekiler: Maltodekstrin, Serenoa Repens Ekstresi (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)(Meyve), Hacim Artırıcı (Mikrokristalin Selüloz), Laktoz Monohidrat, Mısır Nişastası, Çinko Sülfat, L-Sistin, Metiyonin, Kalsiyum D-Pantotenat, Ginkgo Biloba Ekstresi (Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak), Keratin, Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit), Soya İsoflavonu, Biotin, Folik Asit.

Xpecia Tablet Takviye Edici Gıda

Bileşen Adı 2 tablet içinde % BRD
Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
340 mg
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
20 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg % 400
Biotin 2500 mcg % 5000
Folik Asit 600 mcg % 300
Çinko 15 mg % 150
L-Sistin 40 mg
Metiyonin 40 mg
Keratin 20 mg
İsoflavon 8 mg

BRD: Beslenme Referans Değeridir.

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.

Xpecia Kadın

Xpecia Bayan

Xpecia Tablet
Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Pantothenic Acid, Biotin, Folic Acid, Zinc, Iron, L-Cystine, Methionine, Keratin

Takviye Edici Gıda
İçindekiler: Maltodekstrin, Serenoa Repens Ekstresi (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)(Meyve), Hacim Artırıcı (Mikrokristalin Selüloz), Laktoz Monohidrat, Mısır Nişastası, Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak), L-Sistin, Metiyonin, Keratin, Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit), Kalsiyum D-Pantotenat, Ferroz Glukonat, Çinko Sülfat, Biotin, Folik Asit.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Tavsiye Edilen Günlük Porsiyon Miktarı: Günde 2 (iki) kez, 1 (bir) tablet yemeklerden sonra alınmalıdır.
Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

Xpecia Tablet Takviye Edici Gıda

 Bileşen Adı 2 tablet içinde % BRD
Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
170 mg
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
40 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg % 400
Biotin 1000 mcg % 2000
Folik Asit 600 mcg % 300
Çinko 15 mg % 150
Demir 17 mg % 121,4
L-Sistin 40 mg
Metiyonin 40 mg
Keratin 40 mg

BRD: Beslenme Referans Değeridir. 

Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Menşe Ülke; Türkiye (Bu gıda ithal bileşenlerden Türkiye’de üretilmiştir.)

 

İlaç değildir.

Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) ve Parti Numarası kutunun yan yüzündedir.

Muhafaza Koşulları: Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Ambalajı içerisinde, kuru ve serin yerde muhafaza ediniz.

100 Comments

Add a Comment
 1. Yavuz

  Selamün aleyküm hocam xpecia tapleti yuttuğum zaman penisim ve sağ yumurtalıkta ağrı oluyor acaba sebebini öğrenebilirmiyim neden oluyor
  Uzman
  Bir üroloğa görünün sebebi başka bir rahatsızlıktan olabilir.

 2. Ersin geyik

  Dökülmesi tamamen duruyormu

 3. Uzman

  Dökülmesin tamamen durmadı hiçbir zaman olası değildir. DHT ye bağlı dökülme durur fakat normal değişime bağlı dökülmeşer devam eder

 4. Muhammed öztürk

  Merhaba 50 gün önce saç ektirdim 10. günden sonra priorin tablet kullanmaya başladım ama xpecia tabletide cok duyuyorum hangisini kullanmalıyım priorine devam mı edeyim xpecia ya mı geçeyim yardımcı olur musunuz su anki aşamada ne önerir sininiz. priorin tabletler bitince mi başlayayım.

 5. Mehmet B.

  Xpecia erkek ilacını günde 2 tablet olarak 6 aydır kullanıyorum. Saç sorunuma iyi geldi. 6 aydan sonra ilacı nasıl kullanmam gerekiyor. Yine 2 tablet/gün mü yoksa bir doz mu alayım. Bir süre bırakıp tekrar mı kullanayım. Teşekkürler

 6. Uzman

  Tek başına tablet kullandığınız için eğer dökülmeniz erkek tipi ise dökülmeye artış yaşayabilirsiniz, eğer tek tablete düşerseniz dökülmeyi takip edin artarsa iki tablet olarak devam etmeniz gerekir.

 7. Uzman

  Priorin tablet bitince başlayabilirsiniz.

 8. İLKUR BAL

  merhaba ben 4 ay önce gastrit baypass ameliyatı oldum bu ameliyattan sonra saç dökülmesinin olduğu söylenmişti ama gerçekten çok dökülüyor saçlarım zaten ince cansız ve azdı şu an daha kötü durumda bu icacı bende kullanabilirmiyim ameliyat olduğum için zararı olurmu yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Uzman

  Gastrik bypass nedeniyle bazı vitaminler emilemez yada sentezlenemez buna bağlı eksiklik oluşur.Xpecia tablet saça yönelik tüm vitamin,mineral ve yapıtaşlarını içerir.kullanabilirsiniz.

 10. rıdvan

  merhaba, xpecia tabletle berbaer minoxil sprey kullanımında sakınca var mı? bir de daha çok etki edermi

 11. Uzman

  Hayır,daa iyi sonuç alırsınız.

 12. Remzi

  sayın yetkili; xpecia kullanırken ağız yolu ile alınan başka bir dht baskılayıcıya (finasteride) gerek var mıdır?

 13. Uzman

  Gerek yok , Xpecia tabletin içeriğinde DHT baskılayıcı maddeler mevcut.

 14. Hanne

  Merhaba. Yumurtalık çikolata kistim var ve yaklaşık üç yıldır saçlarım dökülüyor. Bazı bölgeler seyrekleşti ve genel olarak saçımın hacmi azaldı. Çikolata kisti androjeni etkiliyor mu bilmiyorum ama acaba bu takviye içeriğinde saw palmetto bulunmasından ötürü çikolata kistine kötü etki eder mi? Kullanılmalı mı? Bilgilendirebilir misiniz.

 15. Uzman

  Kist yumurtalıkların yeterli östrojen salınımı engeller ve DHT ile arasındaki denge bozulduğu için erkek tipi dökülme görülür. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.herhangi bir sıkıntı olmaz.

 16. Mete

  Merhaba ben 19 yaşındayım saçlarım dökülüyor minoxidil etken maddeli bir köpük kullanıuorum takviye edice olarak bunu alsam gelişimime olumsuz etki eder mi? Yani demek istediğim sakallarım tam çıkmadı yarım yamalak sakal gelişimime olumsuz bi etki eder mi? Ve bu arada seboreik dermatitim var.

 17. Uzman

  Xpecia tablet sakal gelişimini olumsuz etkilemez.içeriğinde kimyasal ve hormon yok.seboreik deematitin varsa sprey kullanman doğru değil. Çünkü spreyler lokal uygulanan ilaçlar egzamaya neden olur.ünxe 2 tablet xpecia ve 5 mg biotinle tedavine devam etmelisin.

 18. Yücel Bacak

  Doktor dahilinde kullanmama gerek varmı xpeciayı. Yoksa direkt alabilir miyim, sakıncası olur mu ?

 19. Uzman

  Evet, gidip eczaneden alabilirsiniz

 20. Mahmut

  Merhabalar 1aydir kullaniyorum xpeciayi sac cikaran degil besleyici bir takviye olarak anliyorum bu ilaci biotin hapla beraber kullanabilirmiyim doz miktari ne olmali ?

 21. Hanne

  Merhaba, eczane dısında önerdiğiniz online alışveriş sitesi var mı? İlaçları tarihi gecmis bir sekilde ya da içeriğini değiştirerek göndermelerinden korkuyorum.

 22. Uzman

  www. satis.hairpharma.com sitesinden alabilirsiniz.

 23. Uzman

  Dengeleyici bir takviye değil,tamam içweiğinde genel anlamda tüm organizmayı ilgilendiren vitaminler olsa da daha çok saç sağlığı ve dökülmesi içindir. Ayrıca xpecianın içeeisinde biotinde var extra biotin almanıza gerek yok.

 24. Volkan

  8 aydır xpecia tablet kullanıyorum.ilk 3 ay günde 2 tablet 5 aydır günde 1 tablet kullaniyorum.2 hafta öncesine kadar dökülme yoktu.şuan dökulme devam ediyor.ne yapmalıyım

 25. Tolga

  Mehaba hocam benim stresten tepe bölgesinde az bi açılma oldu ama dökülme yok acaba xpecia kullansam saç oluşumunu destekler mi yada sizin öneriniz nedir

 26. Uzman

  Tepe bölgesindeki açılmalar genellikle genetik dökülme nedeniyledir.eğer strese bağlı olsaydı tüm saçlı deriden dökülme ve seyrekleşme olurdu.günde 2 tablet kullanabilirsin.

 27. Nur

  Merhaba. Haziran 2019 tarihinde saçıma açma/boyama işlemleri uygulandıktan sonra saçımda yoğun dökülmeler başladı. Hormon, kan vs. tüm testleri yaptırdım, onlarda da bir problem olmadığı için Temmuz 2019 tarihinde doktor tavsiyesiyle xpecia kadın tabletini kullanmaya başladım. Yaklaşık olarak 2-3 ay düzenli kullandım, dökülme normale döndü fakat saç tellerim çok inceldi. Ben de bu sebeple -doktora danışmadan- 2 ay önce tableti tekrar kullanmaya başladım. Dökülme olarak çok değil fakat hala inceler. Sormak istediklerim şunlar; tabletin saç telini inceltme gibi bir olasılığı olabilir mi? Kullanmaya devam etmeli miyim? yanmış ve dökülmüş olan saçları yeniden çıkartır mı? çıkartırsa eğer sağlıklı yeni saçların çıkması yaklaşık olarak ne kadar sürede gerçekleşir? Çok teşekkür ederim şimdiden.

 28. Hakan

  Merhaba benim yaşım 18 ,saçlarım yaklaşık 20 gün içerisinde aniden döküldü ve şuan çok seyrek xpecia tablet kullanmalımıyım ? Çok stresli biriyim ve eğer stresten döküldüyse köklerden yeni saçlar çıkar mı? Lütfen yardımcı olun. (şuan Androvium %5 sprey kullanıyorum)

 29. Onur

  Merhaba saç beyazlamasi için kullanmayı düşünüyorum faydası olur mu ne önerirsiniz.

 30. Uzman

  Evet faydası olur. Içeriğinde metionin ve biotin var, extra 5mg daha biotin alırsanız daha iyi olur.

 31. Uzman

  Dökülme tepe bölgesinden olduysa bu strese bağlı değildir. Genetik dökülmeye bağlıdır, stres dökülmeyi artırmış olabilir. Eğer saçlı derinin her bölgesinden dökülme olduysa bu sistemik hastalıklara bağlıdır, araştırmak gerekir. Her iki durumda saç sağlığınız korumak dökülmeyi önlemek ve azaltmak için xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 32. Uzman

  Xperia tableti günde iki doz, HP biotin 10mglık tablet, hairforte spreyede başlayın, günde iki defa sabah akşam uygulayın. Istediğiniz sonucu alınca ilaçları bırakabilirsiniz.

 33. Cenk

  Xpecia tableti su ile yutarak mı yoksa çiğneyerek mi kullanmak lazım? Teşekkürler

 34. Uzman

  Şu ile yutmanız gerekir.

 35. Oğuz

  Merhaba ben yaklaşık 40 gün önce saç ekimi yaptırdım sabah yemeklerinden sonra 1 adet xpecia tablet yutuyorum akşam yemeklerinden sonrada 1 adet 5mg biotin yutuyorum saçlarımın uzaması için sizce doğrumu bu yaptığım ayrıca sarımsak özlü bitkisel şampuan kullanıyorum

 36. Uzman

  Evet kullanımınız uygun, bir yıl bu şekilde kullanabilirsiniz.

 37. Nurullah

  Genetik saç dökülmesi var bende saçlarımda seyrelme var ve dökülen saçlar tekrardan Çıkıyor ama ince teli olduğu için tekrardan döküyor xpecia tablet ve sowpaa şampuan kullansam dokulmem durumu

 38. Uzman

  Xpecia tablet, sawpoo şampuan kullanabilirsiniz. Fakat yanında hairforte spreyde kullanmanız öneririm. Daha iyi ve daha kısa sürede sonuç alırsınız

 39. Emre

  Ürüne yeni başladım toplam 5 adet tükettim. Tok karnına aldığım her tabletten 1-1 buçuk saat sonra beyin olarak acaip bi uyuşukluk, halsizlik çöküyor. Böyle bir yan etki okumadım. Bu normal mi?

 40. Uzman

  Tam tersi Xperia tablet içeriğinde gingko biloba olduğu için daha iyi hissetmeni gerekir, beyin dokusunu da kullanmasını artırır.

 41. Baris

  Ürün erkeklerde cinsel isteksizlige neden oluyor mu?

 42. Uzman

  Bitkisel extractlrdan oluştuğu için neden olmaz.

 43. Fatih

  Saç ekimi yaptırdıktan 2 ay sonra yanlış anlama nedeniyle tam bir hafta boyunca xpecia tableti günde 4 adet kullandım. Bundan sonraki kullanımların için günde 2 adet kullanacam ancak ilk haftada 2 katı kullanmam nedeniyle bir hafta ara mı vermeliyim yoksa ara vermeden günde 2 adet mı kullanmalıyım ya da ne kadar ara vermeliyim

 44. Merhaba. Şakak olarak sayılan Yanlardan hafif açılma başladı xpecia kullansam yararı olur mu? Olduktan sonra 1 ay daha kullanıp bıraksam saçlarım tekrar dökülür mü?Ve hair 360 şampuan ve sprey hakkında düşünceleriniz nelerdir. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 45. Uzman

  Genetik dökülmeye varsa hem tek başına xpecia tablet yetmez hemde bırakmanız halinde dökülür.

 46. Uzman

  Hayır gerek yok, Ara vermeden iki tablet kullanmaya devam edin.

 47. Peki nasıl bir yol izlemem gerekir değerli hocam.

 48. Gülistan Karakoyun

  Bir bayan olarak erkek tipi saç dökülmesine sahipsek erkekler için olanımı bayanlar için olanı mı kullanmalıyız

 49. Uzman

  Kadın formunu kullanın, çünkü içerisinde extra destek var. Erkek formunu menopozdan sonra kullanabilirsiniz.

 50. Aziz

  Merhabalar ben ekim sonrası kullaniyorum ilk 4 ay günde iki kez ardindan iki ayda gunde birkez kullanıp ardindan kullanmayi biraktigimda sorun olur mu acaba hocam

 51. Uzman

  Elimden sonra sa tam anlamı ile bir yılda çıkışı tamamlanır, birr yılı tamamlayınca bırakabilirsin

 52. nihal

  merhaba bana androgenetik alopeci denilmişti 28 yaşında bayanım genel bir dökülme var ewet ama tepe yanda ve önde ciddi seyrelme var .acaba erkek için üretilenini mi kullanmalıyım yoksa bayan için üretilende yeterli olur mu

 53. ayşe

  bende ileri derece taşikardi ve hipo tansiyon var . deri solüsyonu olarak hangi spreyi kullanmam gerekir?minoxsil vs. kullanamıyorum.

 54. Uzman

  Procapil içeren sprey kullanabilirsiniz. Hairforte olabilir.

 55. Uzman

  Her ikiside olabilir. Ama xpecia nın kadın formunu kullanın

 56. Merhaba hocam 5 ay önce saç ektirdim 15 gün önce xpecia aldım ama dökülmem başladı bırakmalımıyım ektirdiğüm saçları döküyor mu

 57. Uzman

  Xpecia saç dökmez, sadece sağlıklı kıl köklerinin gelişimi uyarıldığı için kalitesiz kıllar dökülebilir. Bu normal bir süreçtir. o kılların dökülmesi kaçınılmaz daha kısa sürede daha sağlıklı kalıcı kıllara kavuşmanızda faydalı olur. Ama saçınızın dökülmesinden rahatsızsanız bırakabilirsiniz.

 58. Kemal

  İyi günler ben 21 yaşındayım benim saçlarımda dökülmek yok ama ailede kellik var hem saçlarımı koruması ve dökülmemesi için kullanmak istiyorum faydası olur mu

 59. Merve

  Saçlarım hiç dökülmezdi polikistikover sendromu yaşıyorum saçlarım çok fazla dökülüyor erkek tipini kullansam daha etkili olur mu şuan bayan formunu kullanıyorum ve aşırı seyrelmem var aynı zamanda hair Forte sprey kullanıyorm

 60. Uzman

  Evet kullanabilirsiniz, kalite artışı sağlar.

 61. Ahmet

  Merhaba erkek tipi dokulmem var. 6 aydan uzun sure gunde 2defa olarak xpecia kullandım. Bununla birlikte minoxidilde kullandım. Gecen ay Doktora gittogimde bana kerozan onderdi 3 ay. Bende kullandim onu ama xpeciaya geri döndüm. Xpecia tabletle birlikte 2.5 mg biotin aldim. Günde iki tablet xpecia, bir tablet biotin kullanmayı düşünüyorum. Dogru bir yontem olur mu.

 62. Uzman

  Erkek tipi dökülmesin varsa xpecia ile birlikte hairforte sprey kullanman daha doğru olur.

 63. Uzman

  üçünce aydan sonra dökülmesin azalır.

 64. Nursel

  Vitamin haplari biraktikdan sonra eskisi gibi sac dokulmesi olur mu acaba tşkler.

 65. Mehmet

  Merhaba bu üçüncü mesajım görüntülenmiyor bir türlü cevapta alamıyorum. Xpecia tableti bir akşam bir sabah almak zorundamıyım mesela sabah kalktığımda veyahut gün içinde herhangi bir zamanda ikisinide aynı anda içsem olurmu

 66. Dilan

  Merhaba saçlarım 3 yıldır her zamanki haliyle dökülmeye devam ediyordu duş esnasında.Saçlarımin seyrekleştiğinin ve özellikle tepe bölgemin acilmaya yakın oldugunun geç farkına vardım.Cildiye doktoruna gittim kan tahlili sonrası kansızlığımin oldugunu söyledi ve ilac yazdı.Ne yapmalıyım?Bunun sebebi sadece kansızlık mıdır yoksa genetikle bi ilgisi var mı?Ki 3 yil oncesine kadar zar zor bağlayabildigim ellerimi bile saclarimin arasindan zor cikarabildigim kadar cok saçım vardı .Resmen bütün saç dökülmüş ve yerine yenileri çıkmamış ki bu kadar ince kalmış.Lütfen yardımcı olur musunuz

 67. Samet

  Merhabalar sac ektirdiken sonra xpeciayı ne kadar zaman kulanmalıyım ilerde dökülme yaparmı teşekkürler

 68. Emine

  Hairforte spreyi saçın tamamınamı yoksa sadece dökülmüş olan sac bolgesine mi uygulamaliyim?

 69. Uzman

  Genetik dökülme varsa tekrar dökülür.

 70. Uzman

  Evet ikisinide aynı anda alabilirsiniz.

 71. Uzman

  Kansızlık dökülmeye neden olur. 18 yaşın üstünde iseniz tedavisinin yanısıra günde iki tablet xpecia da kullanın.

 72. Uzman

  Sadece dökülen bölgeye uygulayın

 73. Uzman

  Xpecia ekilen saçlarınızı daha kısa sürede daha kaliteli çıkmasını sağlarken dökülmüş saçlarınızında çıkmasını sağlayacaktır bu saçlar tableti bıraktığınız zaman dökülür.

 74. Elif

  Sanirim benimde genetik hem açılma hem genel dökülme ve. Cansizlik var Dr bey. Kadın mı daha etkili olur erkek olani mi sadece kan hapi kullanıyorum bunu onca onu kesmelimiyim tskler

 75. Uzman

  Hayır, xpecia tablete başlayabilirsiniz.

 76. 1 aydır xpecia tablet kullanıyorum bitince yenisini aldım fakat 2 gündür kargo gecikmesinden dolayı içemiyorum.Alamadıklarımı gün içinde ekstra içmeli miyim ?

 77. Metehan

  Tek başına tablet kullanıyorum kaç ay iki doz olarak kullanmam lazım dökülme çoğaldı 1 ay oldu 2.aya başladım öneriniz nedir.

 78. Soner

  Hocam 1.5 aydır kullanıyorum iki doz dökülme çoğaldı bide kepek yaptı bunlar normal mi ??

 79. haydar

  hocam iyi gunler su an benım sacımda bır dokulme yok ama tepe bolgesı ıle ust taraflar seyreklesti . prp ıcın basvurdugumuzda hocamız buna gerek olmayıp sac dokulmesını durdurması ıcın xpecia onerdi . kullanıp bıraktıktan sonra dokulme olmayan sacımda dokulme olur mu tesekkur ederım.

 80. Uzman

  Seyrekleşme ve cansızlaşma genetik dökülmesin başlangıç aşamasıdır. Kullanıp bıraktığınız zaman saçınız dönüşebilir, Çünkü bu dönemde DHT nin etkinliği hangi seviyede bilemeyiz.

 81. Uzman

  Içerisindeki vitamin mineraller ve bitkisel extractlar nedeniyle doku yenilenmesi hızlandığını için kepek artmış olabilir, zamanla azalması beklenir. Dökülmenin artmasının nedeni kalite kaybeden kılların yerine alttan gelen sağlıklı kılların uzama hızının artması.

 82. Uzman

  Hayır. Gerek yok.

 83. Uzman

  Genetik dökülme yoksa 6.aydan sonra düşebilirsiniz. Genetik dökülme varsa ve sadece xpecia tablet kullanıyorsanız tek doz yeterli olmaz. Dökülmenin artmasının nedeni kalite kaybeden kılların yerine alttan gelen sağlıklı kılların uzama hızının artması.

 84. Kutlu

  Hocam merhaba 21 yaşındayım genetik dökülmem var. Yaklaşık 2 buçuk aydır minoksidil etken maddeli bir sprey,xpecia erkek tablet ve sawpoo şampuan kullanıyorum. Bu ay xpecia tableti eczacımın tavsiyesiyle günde bir taneye düşürdüm.Sprey kullanımını bırakıp günde iki xpecia tablet kullanarak yeni çıkan saçları koruyabilir miyim?

 85. Uzman

  Deneyebilirsiniz. Dökülme de artış olmazsa iki xpecia tabletle devam edersiniz. Sprey kullanmak istemeyen kullanıcılarının bu şekilde devam ediyorlar.

 86. Brkn

  Merhaba ben bi aydır biotin tabletle minoksil forte kullanıyorum xpecia tablete gecis yapacam yaninda minoksil forte ye devam mi edeyim yoksa hairforte mi kullanayim minoksili aniden bırakıp hairforteye geçmem zararlı olmaz mı?

 87. Abi sac dokulmesi icin sprey kullanıyorum yanında xpecia tablet 5.aydan sonra günde 1e dusurdum sac dokulmem arttı acaba döngü doneminemi girdim xpeciayi geri 2 yemi çıkarıyım siz ne dersiniz

 88. Uzman

  Spre olarak hairfore un etkinliği içeriği nedeniyle daha iyidir. Ama siz bilirsiniz, ikisinide kullanabilirsiniz.

 89. Uzman

  Tek tablet yeterli değil, ikiye çıkarmalısın.

 90. Veysel Ersen

  Saçlarımda dökülme neredeyse yok sayılır sağ ön tarafta zayıflama var belli bir yerden sonra uzama olmuyor saçlarımı uzatmak istiyorum ön tarafta birde şakakların alt uç kısmı kulak üstü desemde olabilir oralarda zayıflık var bende işe yarar mı erkek olarak birde yanında neler kullanabilirim sadece zayıf yerlerin güçlenmesini istiyorum

 91. Uzman

  Merhaba,
  Zayıf alanlarda hairforte sprey kullanabilirsiniz.

 92. Sahin

  Merhabalar saç ekimi yaptırdım sabah akşam birer tane xpecia kullanıyorum bu takviyesi 6 ay yada 1 yıl kullansam bıraktığında çıkan saçlarımı döker mi?

 93. Sahin

  Sabah akşam xpecia kullanıyorum yatarkende biotin kullansam sıkıntı olur mu? Bu iki soruma cevap verirseniz sevinirim

 94. Uzman

  hayır dökülmez.Fakat saç kaliteniz düşebilir.

 95. Uzman

  çok gerekli değil.xpecia tabletin içeriğinde yeterli biotin var

 96. DUMAN

  Hocam merhabalar şimdi ben saç ektiteli yaklaşık 8 ayın icerisindeyim xpeciayi kullandım halende kullaniyorum çıkışlarda etkisi olduğu kanaatindeyim şimdi ben bunu ne zamana kadar daha kullanmalıyım? Ve bıraktığında ekim saclarimda dökülme olurmu? Yada şöyle sorayım bunların çıkışında etkisi olan işi hızlandıran xpecia bırakınca bu çıkan saçlarım dökülüp bir daha çıkmaz mı? Saygılar cevabınızı merakla bekliyorum

 97. Uzman

  ekim oln saçlarınız çıkmaya devam eder. fakat bir miktar kalite kaybedebilir.fakat en önemlisi xpecia nedeniyle önceden dökülmüş ekim olmayan saçlarınızda çıkmıştır,ayrıca minyatürleşen kıllarınızında kalitesi artmıştır.bunları kaybedebilirsiniz.

 98. Selim

  Xpecia tablet evet etken maddelerine göre yararlı ana günde iki tablet biraz fazla geldi doz olarak ön yildur erkek tipi dökülme tepe ve ozellikle ön kısımda çok açılma var günde iki yerine tek tablet ama kesintisiz aksatnadan aylarca kullanmak yine etkisi olmaz mı illa iki tablet mi kullanmak lazim bir en tletkili kullanım saati nedir bu takviyenin sabah akşam yada gece? Her gün helair Forte spreyle tek tablet almakyeterli gelmezmi acaba

 99. fatma

  merhaba benim seboraik dermatitim var o yüzden minoxil kullanamıyorum onun yerine ne kullanabilirim veya atak yaşamadığım zamanlarda minoxil kullanabilir miyim acaba

 100. Uzman

  Merhaba,
  hairorte spreyin antialerjik olanının temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xpecia Tablet © 2017

yeni