Xpecia Nedir?

Türkiye’nin saç sorunlarının çözümüyle ilgilenen Hair Pharma İlaç Sanayii tarafından üretilmektedir. Xpecia içinde 60 tablet bulunan saçta kırılma, kalite kaybı, sönükleşme, dökülme gibi hastalık dışı sorunların çözümünde yardımcı olan  gıda takviyesidir.
İçerik olarak iki farklı formda üretilmektedir. Formülasyonu saç hastalıkları konusunda tecrübeli doktorlar ve farmakologlar tarafından oluşturulmuştur.

Formların içerikleri aşağıdaki gibidir. İçeriğindeki aktiflerin etkileri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi o madde hakkında yapılmış bilimsel çalışmaların ele alındığı sayfalardan okuyabilirsiniz.

Xpecia

Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Pantothenic Acid, Biotin, Folic Acid, Zinc, L-Cystine, Methionine, Keratin, Isoflavone

Takviye Edici Gıda
İçindekiler: Maltodekstrin, Serenoa Repens Ekstresi (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)(Meyve), Hacim Artırıcı (Mikrokristalin Selüloz), Laktoz Monohidrat, Mısır Nişastası, Çinko Sülfat, L-Sistin, Metiyonin, Kalsiyum D-Pantotenat, Ginkgo Biloba Ekstresi (Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak), Keratin, Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit), Soya İsoflavonu, Biotin, Folik Asit.

Xpecia Tablet Takviye Edici Gıda

Bileşen Adı 2 tablet içinde % BRD
Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
340 mg
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
20 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg % 400
Biotin 2500 mcg % 5000
Folik Asit 600 mcg % 300
Çinko 15 mg % 150
L-Sistin 40 mg
Metiyonin 40 mg
Keratin 20 mg
İsoflavon 8 mg

BRD: Beslenme Referans Değeridir.

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.

Xpecia Kadın

Xpecia Bayan

Xpecia Tablet
Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Pantothenic Acid, Biotin, Folic Acid, Zinc, Iron, L-Cystine, Methionine, Keratin

Takviye Edici Gıda
İçindekiler: Maltodekstrin, Serenoa Repens Ekstresi (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)(Meyve), Hacim Artırıcı (Mikrokristalin Selüloz), Laktoz Monohidrat, Mısır Nişastası, Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak), L-Sistin, Metiyonin, Keratin, Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit), Kalsiyum D-Pantotenat, Ferroz Glukonat, Çinko Sülfat, Biotin, Folik Asit.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
Tavsiye Edilen Günlük Porsiyon Miktarı: Günde 2 (iki) kez, 1 (bir) tablet yemeklerden sonra alınmalıdır.
Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

Xpecia Tablet Takviye Edici Gıda

 Bileşen Adı 2 tablet içinde % BRD
Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
170 mg
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
40 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg % 400
Biotin 1000 mcg % 2000
Folik Asit 600 mcg % 300
Çinko 15 mg % 150
Demir 17 mg % 121,4
L-Sistin 40 mg
Metiyonin 40 mg
Keratin 40 mg

BRD: Beslenme Referans Değeridir. 

Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Menşe Ülke; Türkiye (Bu gıda ithal bileşenlerden Türkiye’de üretilmiştir.)

 

İlaç değildir.

Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) ve Parti Numarası kutunun yan yüzündedir.

Muhafaza Koşulları: Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Ambalajı içerisinde, kuru ve serin yerde muhafaza ediniz.

42 Comments

Add a Comment
 1. Yavuz

  Selamün aleyküm hocam xpecia tapleti yuttuğum zaman penisim ve sağ yumurtalıkta ağrı oluyor acaba sebebini öğrenebilirmiyim neden oluyor
  Uzman
  Bir üroloğa görünün sebebi başka bir rahatsızlıktan olabilir.

 2. Ersin geyik

  Dökülmesi tamamen duruyormu

 3. Uzman

  Dökülmesin tamamen durmadı hiçbir zaman olası değildir. DHT ye bağlı dökülme durur fakat normal değişime bağlı dökülmeşer devam eder

 4. Muhammed öztürk

  Merhaba 50 gün önce saç ektirdim 10. günden sonra priorin tablet kullanmaya başladım ama xpecia tabletide cok duyuyorum hangisini kullanmalıyım priorine devam mı edeyim xpecia ya mı geçeyim yardımcı olur musunuz su anki aşamada ne önerir sininiz. priorin tabletler bitince mi başlayayım.

 5. Mehmet B.

  Xpecia erkek ilacını günde 2 tablet olarak 6 aydır kullanıyorum. Saç sorunuma iyi geldi. 6 aydan sonra ilacı nasıl kullanmam gerekiyor. Yine 2 tablet/gün mü yoksa bir doz mu alayım. Bir süre bırakıp tekrar mı kullanayım. Teşekkürler

 6. Uzman

  Tek başına tablet kullandığınız için eğer dökülmeniz erkek tipi ise dökülmeye artış yaşayabilirsiniz, eğer tek tablete düşerseniz dökülmeyi takip edin artarsa iki tablet olarak devam etmeniz gerekir.

 7. Uzman

  Priorin tablet bitince başlayabilirsiniz.

 8. İLKUR BAL

  merhaba ben 4 ay önce gastrit baypass ameliyatı oldum bu ameliyattan sonra saç dökülmesinin olduğu söylenmişti ama gerçekten çok dökülüyor saçlarım zaten ince cansız ve azdı şu an daha kötü durumda bu icacı bende kullanabilirmiyim ameliyat olduğum için zararı olurmu yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Uzman

  Gastrik bypass nedeniyle bazı vitaminler emilemez yada sentezlenemez buna bağlı eksiklik oluşur.Xpecia tablet saça yönelik tüm vitamin,mineral ve yapıtaşlarını içerir.kullanabilirsiniz.

 10. rıdvan

  merhaba, xpecia tabletle berbaer minoxil sprey kullanımında sakınca var mı? bir de daha çok etki edermi

 11. Uzman

  Hayır,daa iyi sonuç alırsınız.

 12. Remzi

  sayın yetkili; xpecia kullanırken ağız yolu ile alınan başka bir dht baskılayıcıya (finasteride) gerek var mıdır?

 13. Uzman

  Gerek yok , Xpecia tabletin içeriğinde DHT baskılayıcı maddeler mevcut.

 14. Hanne

  Merhaba. Yumurtalık çikolata kistim var ve yaklaşık üç yıldır saçlarım dökülüyor. Bazı bölgeler seyrekleşti ve genel olarak saçımın hacmi azaldı. Çikolata kisti androjeni etkiliyor mu bilmiyorum ama acaba bu takviye içeriğinde saw palmetto bulunmasından ötürü çikolata kistine kötü etki eder mi? Kullanılmalı mı? Bilgilendirebilir misiniz.

 15. Uzman

  Kist yumurtalıkların yeterli östrojen salınımı engeller ve DHT ile arasındaki denge bozulduğu için erkek tipi dökülme görülür. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.herhangi bir sıkıntı olmaz.

 16. Mete

  Merhaba ben 19 yaşındayım saçlarım dökülüyor minoxidil etken maddeli bir köpük kullanıuorum takviye edice olarak bunu alsam gelişimime olumsuz etki eder mi? Yani demek istediğim sakallarım tam çıkmadı yarım yamalak sakal gelişimime olumsuz bi etki eder mi? Ve bu arada seboreik dermatitim var.

 17. Uzman

  Xpecia tablet sakal gelişimini olumsuz etkilemez.içeriğinde kimyasal ve hormon yok.seboreik deematitin varsa sprey kullanman doğru değil. Çünkü spreyler lokal uygulanan ilaçlar egzamaya neden olur.ünxe 2 tablet xpecia ve 5 mg biotinle tedavine devam etmelisin.

 18. Yücel Bacak

  Doktor dahilinde kullanmama gerek varmı xpeciayı. Yoksa direkt alabilir miyim, sakıncası olur mu ?

 19. Uzman

  Evet, gidip eczaneden alabilirsiniz

 20. Mahmut

  Merhabalar 1aydir kullaniyorum xpeciayi sac cikaran degil besleyici bir takviye olarak anliyorum bu ilaci biotin hapla beraber kullanabilirmiyim doz miktari ne olmali ?

 21. Hanne

  Merhaba, eczane dısında önerdiğiniz online alışveriş sitesi var mı? İlaçları tarihi gecmis bir sekilde ya da içeriğini değiştirerek göndermelerinden korkuyorum.

 22. Uzman

  www. satis.hairpharma.com sitesinden alabilirsiniz.

 23. Uzman

  Dengeleyici bir takviye değil,tamam içweiğinde genel anlamda tüm organizmayı ilgilendiren vitaminler olsa da daha çok saç sağlığı ve dökülmesi içindir. Ayrıca xpecianın içeeisinde biotinde var extra biotin almanıza gerek yok.

 24. Volkan

  8 aydır xpecia tablet kullanıyorum.ilk 3 ay günde 2 tablet 5 aydır günde 1 tablet kullaniyorum.2 hafta öncesine kadar dökülme yoktu.şuan dökulme devam ediyor.ne yapmalıyım

 25. Tolga

  Mehaba hocam benim stresten tepe bölgesinde az bi açılma oldu ama dökülme yok acaba xpecia kullansam saç oluşumunu destekler mi yada sizin öneriniz nedir

 26. Uzman

  Tepe bölgesindeki açılmalar genellikle genetik dökülme nedeniyledir.eğer strese bağlı olsaydı tüm saçlı deriden dökülme ve seyrekleşme olurdu.günde 2 tablet kullanabilirsin.

 27. Nur

  Merhaba. Haziran 2019 tarihinde saçıma açma/boyama işlemleri uygulandıktan sonra saçımda yoğun dökülmeler başladı. Hormon, kan vs. tüm testleri yaptırdım, onlarda da bir problem olmadığı için Temmuz 2019 tarihinde doktor tavsiyesiyle xpecia kadın tabletini kullanmaya başladım. Yaklaşık olarak 2-3 ay düzenli kullandım, dökülme normale döndü fakat saç tellerim çok inceldi. Ben de bu sebeple -doktora danışmadan- 2 ay önce tableti tekrar kullanmaya başladım. Dökülme olarak çok değil fakat hala inceler. Sormak istediklerim şunlar; tabletin saç telini inceltme gibi bir olasılığı olabilir mi? Kullanmaya devam etmeli miyim? yanmış ve dökülmüş olan saçları yeniden çıkartır mı? çıkartırsa eğer sağlıklı yeni saçların çıkması yaklaşık olarak ne kadar sürede gerçekleşir? Çok teşekkür ederim şimdiden.

 28. Hakan

  Merhaba benim yaşım 18 ,saçlarım yaklaşık 20 gün içerisinde aniden döküldü ve şuan çok seyrek xpecia tablet kullanmalımıyım ? Çok stresli biriyim ve eğer stresten döküldüyse köklerden yeni saçlar çıkar mı? Lütfen yardımcı olun. (şuan Androvium %5 sprey kullanıyorum)

 29. Onur

  Merhaba saç beyazlamasi için kullanmayı düşünüyorum faydası olur mu ne önerirsiniz.

 30. Uzman

  Evet faydası olur. Içeriğinde metionin ve biotin var, extra 5mg daha biotin alırsanız daha iyi olur.

 31. Uzman

  Dökülme tepe bölgesinden olduysa bu strese bağlı değildir. Genetik dökülmeye bağlıdır, stres dökülmeyi artırmış olabilir. Eğer saçlı derinin her bölgesinden dökülme olduysa bu sistemik hastalıklara bağlıdır, araştırmak gerekir. Her iki durumda saç sağlığınız korumak dökülmeyi önlemek ve azaltmak için xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 32. Uzman

  Xperia tableti günde iki doz, HP biotin 10mglık tablet, hairforte spreyede başlayın, günde iki defa sabah akşam uygulayın. Istediğiniz sonucu alınca ilaçları bırakabilirsiniz.

 33. Cenk

  Xpecia tableti su ile yutarak mı yoksa çiğneyerek mi kullanmak lazım? Teşekkürler

 34. Uzman

  Şu ile yutmanız gerekir.

 35. Oğuz

  Merhaba ben yaklaşık 40 gün önce saç ekimi yaptırdım sabah yemeklerinden sonra 1 adet xpecia tablet yutuyorum akşam yemeklerinden sonrada 1 adet 5mg biotin yutuyorum saçlarımın uzaması için sizce doğrumu bu yaptığım ayrıca sarımsak özlü bitkisel şampuan kullanıyorum

 36. Uzman

  Evet kullanımınız uygun, bir yıl bu şekilde kullanabilirsiniz.

 37. Nurullah

  Genetik saç dökülmesi var bende saçlarımda seyrelme var ve dökülen saçlar tekrardan Çıkıyor ama ince teli olduğu için tekrardan döküyor xpecia tablet ve sowpaa şampuan kullansam dokulmem durumu

 38. Uzman

  Xpecia tablet, sawpoo şampuan kullanabilirsiniz. Fakat yanında hairforte spreyde kullanmanız öneririm. Daha iyi ve daha kısa sürede sonuç alırsınız

 39. Emre

  Ürüne yeni başladım toplam 5 adet tükettim. Tok karnına aldığım her tabletten 1-1 buçuk saat sonra beyin olarak acaip bi uyuşukluk, halsizlik çöküyor. Böyle bir yan etki okumadım. Bu normal mi?

 40. Uzman

  Tam tersi Xperia tablet içeriğinde gingko biloba olduğu için daha iyi hissetmeni gerekir, beyin dokusunu da kullanmasını artırır.

 41. Baris

  Ürün erkeklerde cinsel isteksizlige neden oluyor mu?

 42. Uzman

  Bitkisel extractlrdan oluştuğu için neden olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xpecia Tablet © 2017