Xpecia Kadın

Kadınlık hormonlarının saç üzerindeki olumlu etkileri sebebiyle saç sorunlarının kadınlardaki sıklığı erkeklere kıyasla daha azdır.  Özellikle saç dökülmesi erkeklerden çok daha azdır. Buna karşın kadınlar da saçlarını uzun tuttuğu için gerek güneş, rüzgar, soğuk, sıcak gibi doğal travmalar gerekse kuaförlük hizmetlerine daha fazla maruz kalır. Bu sebeple saçlarının kaliteli olması gerekir.

Xpecia Bayan

Xpecia Tablet İçeriğindeki Aktifler
Saw Palmetto Serenoa Repens Ekstresi – (Cüce Palmiye)(Meyve)
Ginkgo Biloba Ekstresi (Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
Pantothenic Acid
Biotin
Folic Acid
Zinc
Iron (demir – Ferroz Glukonat)
L-Cystine (sistein)
Kalsiyum D-Pantotenat
Methionine
Keratin
Maltodekstrin
Hacim Artırıcı (Mikrokristalin Selüloz)
Laktoz Monohidrat
Mısır Nişastası
Topaklanmayı Önleyici (Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit)
Çinko Sülfat

Kullanım Şekli
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez.
Tavsiye Edilen Günlük Porsiyon Miktarı: Günde 2 (iki) kez, 1 (bir) tablet yemeklerden sonra alınmalıdır.
Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

Xpecia Tablet Takviye Edici Gıda

 Bileşen Adı 2 tablet içinde % BRD
Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
170 mg
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)
40 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 24 mg % 400
Biotin 1000 mcg % 2000
Folik Asit 600 mcg % 300
Çinko 15 mg % 150
Demir 17 mg % 121,4
L-Sistin 40 mg
Metiyonin 40 mg
Keratin 40 mg

BRD: Beslenme Referans Değeridir. 

Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Menşe Ülke; Türkiye (Bu gıda ithal bileşenlerden Türkiye’de üretilmiştir.)

 

İlaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) ve Parti Numarası kutunun yan yüzündedir.

Muhafaza Koşulları: Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Ambalajı içerisinde, kuru ve serin yerde muhafaza ediniz.

 

41 Comments

Add a Comment
 1. Randa

  Can awoman take from the blue one???(what the difference)؟؟if your answer is yes,how many tablet should she take for a day???
  Is it available in Jordan???
  Uzman
  We do not suggest blue ones for women.The pink one is the best mixture and she should take twice a day.You can shop online at enbipharma.com

 2. büşra

  polikistik over hastasıyım doğum kontrol hapı kullanıyorum xpecıa kullanmam sakıncalımı acaba
  Uzman
  Herhangi bir sakıncası yok kullanabilirsiniz.

 3. Jale

  Merhaba. Ben kadınım ve 2 aydır mavi olan kutudan kullanmışım. Ne gibi yan etki yapa bilir? Ne yapmam lazım?teşekkürler
  Uzman
  Bilinen yan etkisi yoktur, hamilelerde denenmediği için hamile kadınların kullanmaması önerilir, onun dışında sorun beklenmez.

 4. Yasemin

  Merhaba benim sorunum tırnaklarımla dalga dalga tepe gibi çicgiler oluştı eczaneye gösterdim wx pecia verdim iyi gelirmi acaba
  Uzman
  Evet iyi gelir çünkü saç ile tırnağın yapısı birbirine çok yakındır.

 5. Canan

  Emzirme döneminde kullanılabilir mi, 8 ay önce doğum yaptım ve saçlarım çok zayıflayıp döküldü
  Uzman
  İçeriğinde bebeğe zarar verdiği belirlenmiş bir madde olmadığı için emzirirken kullanmanızda sakınca yok ama yine de doktorunuzun fikrini almalısınız

 6. ahmet

  Xpecia tabletin Propecia ile birlikte kullanımında bir sakınca var mı? Daha doğrusu propecia nın etkisini azaltır mı? çünkü Xpecia nın içeriğinde saw palmetto dht blocker olduğundan propecia ile kullanmak pek mantıklı gelmeyebiliyor.yani özetleyecek olursak Propecia nın yanında besin takviyesi olarak Xpecia kullanmak istiyorum ama Propecia nın etkisini azaltmasından çekiniyorum.Bu konuya açıklık getirebilir misiniz?

 7. Mashaln

  Meraba ben kadınım. DHT fazla çıktı tahlillerde o yüzden mavi kutuyu kullanırsam sorun olur mu ?

 8. Uzman

  Yaşınız 45 ve üzeri ise kullanabilirsiniz fakat daha gençseniz pembe olanını eğer menopoz da yada menopoza yakın dönemde iseniz menopecia tablet kullanmanızı öneririm

 9. stephanie

  Hi.. I am 59 years old woman. My hair just over my forehead is getting thin. It’s been getting thin for years. Well, I went to get plasma injections. I only had one so far. My next injection is next week. I’ve been using wxpecia every day. My hair is pretty nice in the back but not to much better in the front, my problem area. Do you think I should start to use the mens in the blue box?
  Uzman
  Hello, apparently you have male hair loss problem. In this case, if a women doen’t have the risk of pregnancy, she can use mxpecia (xpecia for men, the blue one). If a women is in the period of menopause, there is a third product, called Menopecia. And women in menopause period can take Menopecia Tablet.
  Yo can choose either menopecia or xpecia for men (the blue one),but please don’t forget that these 2 products shouldn’t be taken during pregnancy and breastfeeding.

  To get much more effective results, you can also apply hairforte spray. And for your case, you can apply hairforte for men especially on hair loss areas.

 10. Uzman

  Hı. You should use hairforte sprey in the front and continue wxpecia

 11. Uzman

  Kullanabilirsiniz. Sorun olmaz.

 12. Zippyzip

  Sekiz aydır düzenli olarak xpecia (kadın) kullanmaktayım. Her şey güzel giderken son bir aydır dökülmelerim arttı. Acaba kullanıma ara vermem gerekiyor mu? Dönemsel olarak bırakmalı mıyım?

 13. Uzman

  Bu dönemde extra bir sorun eklenmiş olabilir. Kansızlık, yumurtalık ya da troid hastalıkları gibi, ya da DHT düzeyi yükselmiş olabilir. Araştırılması ve hairforte sprey başlayabilirsiniz.

 14. Gg

  Merhaba Paxera 20 mg kullanıyorum. Xpecia ile birlikte kullanmam sorun olur mu ?

 15. nihal

  Merhaba, gebelik öncesi kullanmak sakıncalı olabilir mi? Bebek sahibi olmayı planlıyorum, bebek için sakınca yaratır mı?

 16. Uzman

  Gebelik planladığınız tarihten mümkünse 2-3 ay önce bırakın. Tüm doktorların önerisi bu şekildedir.

 17. Uzman

  Doktorunuzla görüşün, doktorunuzun önerisi olmadan kullanmayın

 18. Burçin

  Retinal damarlarımda küçük yırtıklar olduğunu söylemişti göz doktorum. Gingko biloba kanı sulandırıcı etki oluşturuyor diye biliyorum.Kullanmamda sakınca olur mu?

 19. Uzman

  Bu tür durumlarda ilaç dozu önemli. Doktorunuzun önerisini almalısınız

 20. Seda

  Merhaba benim de erkek tipi saç dökülmesi var ve menopozdayim hangisini kullanmam lazım

 21. Uzman

  Menopecia tablet kullanabilirsiniz. Eğer yoğun dökülmesin varsa beraberinde hairforte spreyde kullanmanız öneririm.

 22. aslıhan yılmaz

  Merhaba 38 yasındayım erkek tipi saç dokulmem var doktorum pembe olanda günde 1 tablet almamı onerdi ama siz 2 tablet yazmıssınız 2 adet alsam sorun olurmu yoksa 1 adettemi devam etmeliyim

 23. Uzman

  Günde 2 tablet almanız daha doğru olur.

 24. Elif

  Merhaba xpecia kullanırken ayrıca çinko vitamini de kullanmaya başladım. Ancak Xpecia nın içeriğinde de çinko olduğunu fark ettim. Bir sakıncası olur mu ikisini aynı anda kullanmamın.

 25. Serap

  Seboroit Dermatit var saç derimde. Bayanlar için pembe olanını kullansam fayda görebilir miyim?

 26. Uzman

  Evet bayanlar için olanı kullanabilirsiniz fakat yanında HP 5mg biotinde kullanırsanız cildin iyileşmesini hızlandırırsınız. Fakat seboreik dermatit tedavisine yönelik ne yapıyorsunuz?. Dermatitide tedavi etmelisiniz. Dermatit için Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz,şikayetinizin derecesine göre haftada 2-4 defa uygulamalısınız.

 27. Uzman

  Xpecianın içeriğinde çinko olduğu için extra çinko almanıza gerek yok. Fakat şu dönemde corona virusunun proflaxisinde önemli olduğu için kullanmanızda sakınca yok.

 28. Filiz

  49 yaşındayım,20 gündür Xpecia kadın kullanıyorum ama regl dönemim çok uzadi herhangi bir etkisi olabilir mi?

 29. Ezgi

  Merhaba, ince telli saçlara sahibim bu yüzden çabuk kırılıp dökülebiliyor. Normalde de saç dökülmem hep var fakat son zamanlarda ayrıca arttı coronavirüs sebebiyle doktora da gidemedim. Xpecia’yı kullansam bi sıkıntı yaşar mıyım herhangi bir yan etkisi olur mu?

 30. Esra

  29 yaşındayım. 2 haftadır özellikle saçımında (banyoda,tararken vb.) çok fazla dökülme yaşıyorum. Aynı zamanda egzama problemimde var. M furo losyon ve remollent şampuan kullanıyorum. Xpecia tablete başlamalı mıyım ? Bu dökülme geçici bir dönem mi ?

 31. Uzman

  Egzama saç dökülmesine neden olur. tedavi gerçekleşmediği sürece dökülme devam eder, Xpecia tablet başlayabilirsiniz, birde cildin daha hızlı iyileşmesi için HP 10 mg lık Biotin tablet kullanmanızı öneririm. dermatit ilaçlarınızı düzenli kullanın.

 32. Uzman

  18 yaşın üzerinde iseniz kullanabilirsiniz.

 33. Uzman

  hayır herhangi bir etkisi olmaz.bu yaşlarda adet düzensizlikleri görülebilir. eğer 3 siklus üst üste düzensizlik olursa jinekologa görünün

 34. Nazlican

  Merhaba 39 yasindayim bir yildir siddettli sac dokulmesi var ayni zamanda yuzumde bazi bolgelerde ve sac diplerimde egzema basladi.1 aydir Expecia kadin gunde 1 tablet kullaniyordum sayisini 2 ye cikarip ayni zamanda diger danisanlariniza onerdiginiz HP10mg Biotinide kullanabilirmiyim? Yan etkisi olur mu?

  Tesekkur ederim.

 35. Merve

  Merhaba, eczane bana saç dökülmesindeki fazlalığa göre kadınlara bazen erkek olanından veriyoruz deyip xpecia mavi olanı verdi. Sizce değiştirmeli miyim kadın için olan takviyeyle?

 36. Leyla

  Benimde saclarim cok dökülüyor günde kac tablet içiyoruz

 37. Mrb 32 yaşındayım Xpecia(kadin)yeni aldim ve daha hiç içmedim bir yan etkisi felan yapar mi acaba

 38. Uzman

  Gebelik ve emziklilik döneminde değilseniz kullanabilirsiniz.

 39. Uzman

  Saç dökülme nedeninin nedir, önce bu araştırılmalı, dökülmeye neden olan hastalık varsa xpecia tablet kullanırken beraberinde o hastalığın da tedavisini almalısınız. Eğer erkek tipi dökülme ise hairforte sprey de kullanmalısınız.

 40. Uzman

  Eğer kullanmaya başlamadıysanız değiştirin, Kadın için olanını alın.

 41. Uzman

  Evet xpecia tablet alabilirsiniz. Beraberinde biotin 10mglık tablette kullanabilirsiniz. Egzama için dermotto losyon ve sebodeem şampuan kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xpecia Tablet © 2017